Ślub w plenerze na Kaszubach?

Sala weselna Kartuzy

Sala weselna w Kartuzach - jak znaleźć miejsce idealne?

Nie ulega wątpliwości, że ślub to wyjątkowy moment, który zasługuje na szczególną oprawę. Przed Młodą Parą stoi więc wiele wyzwań, a jednym z nich jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Urządzasz wesele i zastanawiasz się, jak znaleźć idealne miejsce na Kaszubach? Świetnie się składa! Nasza Villa jest idealna na taką ceremonię.

Dlaczego warto zorganizować ślub i wesele w Kartuzach?

Kaszuby to bardzo malowniczy region, który skrywa kilka niezwykle urokliwych zakątków. Jednym z takich miejsc są Kartuzy, które leżą nad tzw. Czterema Jeziorami Kartuskimi. Położone w samym sercu Kaszub Kartuzy to miejscowość bogata w historię, zabytki oraz przyrodę. I to właśnie ona zachwyca w Kartuzach najbardziej. W połączeniu z zabytkami, parkami i wieloma innymi atrakcjami miejsce to staje się wyjątkowym miejscem do zorganizowania sesji ślubnych – i nie tylko! Nasza Villa jest świetnym miejscem na to, by zorganizować ślub i wesele, położona jest kilka kroków od Jeziora Gowidlińskiego!

Sala weselna Kartuzy – kiedy szukać?

Kiedy rozpocząć poszukiwania sali weselnej? Najlepiej jak najszybciej, a minimum na rok przed planowanym wydarzeniem. Dzięki temu wzrośnie prawdopodobieństwo, że nikt inny jeszcze nie zarezerwował obiektu. W niektórych obiektach rezerwacja może być wymagana jednak znacznie wcześniej – w zależności od popularności danego miejsca. Niezmiernie ważna jest również planowana data. Zdaniem eksperta, najbardziej pożądanymi terminami są m.in. Walentynki i Wielkanoc. Planując wesele w tym terminie, może być ciężko z zarezerwowaniem wymarzonego obiektu. W niektórych przypadkach trzeba o tym pomyśleć nawet na 3-5 lat przed planowanym terminem. Aby zarezerwować termin w naszej Villi, prosimy o kontakt telefoniczny.

Na co zwracać uwagę przy rezerwacji sali weselnej?

Wbrew pozorom atrakcyjna cena wynajmu sali to nie wszystko. Jak się można bowiem domyślać – wraz z niską ceną w parze idzie niższa jakość. Im większe ma się oczekiwania względem ślubu i wesela, tym więcej trzeba będzie na nie wydać. Wybierając salę weselną, warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Mowa tu przede wszystkim o tym, by zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak:

  • Menu weselne –  na stole powinny pojawić się zarówno danie główne, przystawki, jak i desery oraz dania wydawane po północy. Warto również zwrócić uwagę na to, czy sala weselna organizuje bezpłatne degustacje, w których trakcie można skosztować potraw, które zagoszczą na stołach weselnych.
  • Godziny trwania przyjęcia – nie każda sala weselna wyznaje zasadę, że goście weselni mogą balować do białego rana. Dlatego warto zapytać o to, zanim dojdzie do zawarcia umowy.
  • Miejsca parkingowe – wielu gości przyjedzie autem, w związku z czym warto, by obiekt posiadał blisko zlokalizowany parking.
  • Miejsca noclegowe – z myślą o gościach, którzy przyjeżdżają z daleka i będą potrzebować noclegu. W najlepszych salach weselnych Para Młoda może liczyć na bezpłatny apartament dla nowożeńców.
  • Dekoracje – nie każda sala weselna oferuje wystrój, zwykle jednak współpracują oni z dekoratorami oraz kwiaciarniami, które mogą polecić.
  • Plener – to świetna okazja do zorganizowania mini sesji ślubnej oraz do zorganizowania pokazu fajerwerków, sztucznych ogni itd.
  • Opłaty dodatkowe – które sale weselne w Kartuzach doliczają sobie za dodatkowe usługi, np. wypożyczenie dekoracji, przygotowanie stołu Kaszubskiego, tortu, pieczeni z dzika itd. Niektóre miejsca doliczają również np. opłatę korkową za własny alkohol.

Zwracając uwagę na wszystkie z tych kwestii, można uniknąć niemiłych rozczarowań. Nasza Villa zapewnia usługi na wysokim poziomie. Jesteśmy otwarci na propozycję Nowożeńców i służymy pomocą. Dołożymy wszelkim starań, aby ten dzień był wyjątkowy.